گرند پایپ

لوله پنج لایه PERT


لوله های پنج لایه جدیدترین نوع لوله ها جهت مصارف گوناگون لوله کشی مانند شبکه آب سرد و گرم بهداشتی، سیستم رادیاتور، سیستم گرمایش از کف، سیستم های تهویه مطبوع آبی مانند فن کویل، مصارف صنعتی و لوله کشی هوای فشرده می باشد که امروزه جای لوله های فلزی را به خوبی پر کرده و توانسته است به واسطه کیفیت و مزایای منحصر به فرد خود اعتماد مهندسین تاسیسات را جلب نماید.


  

پلیمر

در حال حاضر شرکت گرندپایپ از پلیمر PERT در تولید لوله های پنج لایه استفاده می نماید

پلیمر PERT از خانواده پلی اتیلن های سنگین می باشد ، با تغییری که در ساختار این پلیمر داده شده می تواند نسبت به سایر پلی اتیلن های سنگین دمای بیشتری را تحمل نماید؛ میزان تحمل حرارتی این پلیمر در بلند مدت (بیش از پنجاه سال) بالای 75  و در کوتاه مدت (پنجاه سال) 95 درجه سانتیگراد است.

این ماده جزو پلیمرهای ترموپلاست یا گرما نرم می باشد یعنی پلیمری که در اثر گرما نرم و حالت پذیر می باشد و پس از سرد شدن حالت جدید خود را حفظ می نماید.

از نظر شکل ساختاری نیز ساختمان PERT به مانند رشته های نخ می ماند که بدون هیچ اتصالی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و همانطور که در علم پلیمر بیان می شود دامنه ذوب پلیمرها در این حالت به طول رشته و میزان نیروی بین ملکولی باز می گردد ، که با توجه به ساختارش می تواند نسبت به سایر پلیمرهای سنگین مقدار بیشتری تحمل حرارتی داشته باشد.

پلیمر مصرفی در تولید لوله های گرندپایپ یکی از بهترین مواد اولیه در جهان و ساخت کشور آلمان می باشد.


خط تولید گرندپایپ


ویژگی اصلی ماشین آلات مورد استفاده در تولید لوله های پنج لایه گرندپایپ سرعت خط تولید و تکنولوژی مورد استفاده در آنها می باشد. سرعت خط تولید لوله های پنج لایه گرندپایپ بسیار بالا بوده و کیفیت محصولات آن بارها به مصرف کنندگان ثابت شده است. لوله های تولیدی شرکت گرندپایپ تنها در طی یک مرحله ساخته می شوند که خود ویژگی دیگری از این ماشین آلات بوده و این خصوصیت، سبب ایجاد هماهنگی و همخوانی ویژه ای در لایه های مختلف لوله های گرندپایپ می شود.

در قلب این دستگاه، ورق آلومینیوم بطور لب رو لب Overlap بصورت Ultrasonic جوش خورده و همزمان لایه های سپ و پلی اتیلن Extrude می شوند. بدین طریق می توان لوله هایی با لایه داخلی متفاوت از لایه خارجی آن تولید کرد. همچنین این ماشین آلات بوسیله سیستمی کاملا خودکار کنترل می شود که همین ویژگی باعث بهبود کیفیت و افزایش سرعت تولید می گردد. از خصوصیات دیگر این ماشین آلات، سهولت و سرعت بالا در تعویض قطعات در هنگام تعمیر و نگهداری میباشد که راندمان تولید را افزایش می دهد.


جوش آلومینیوم


هرگاه جوش ورق آلومینیوم به صورت Overlap انجام شود، مصرف کننده از امنیت لوله در برابر نشت هرگونه سیال اطمینان خاطر خواهد داشت. در این سیستم ورق آلومینیوم در طول لوله به شکل Overlap قرار گرفته و به وسیله Ultrasonic Welding جوش می خورد، تا از عایق شدن آن در برابر گازهای مختلف با فشار بالا اطمینان حاصل آید.

این شیوه جوش را می توان در ورقه های نازک و ضخیم آلومینیوم استفاده کرد و مقاوم سازی آن در برابر فشار داخلی و انعطاف پذیری لوله را بر اساس نوع استفاده قابل تنظیم نمود. عمل جوش آلومینیوم که قبل از اضافه شدن لایه های پلی اتیلن و چسب انجام می شود از هرگونه آسیب دمایی (Thermal Damage) به لایه های مختلف لوله جلوگیری می کند.

آلومینیوم استفاده شده در تولید لوله های گرندپایپ نیز از یکی از بهترین مواد اولیه در جهان و ساخت کشور ایتالیا می باشد که این ماده اولیه مرغوب به همراه تلفیق مدرن لایه ها، گرندپایپ را از نظر کیفیت تضمین می نماید.
ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  
ضمیمه کردن فایل :