گرند پایپ

سوالات متداول سیستم گرمایش از کف 

" سوالات متداول سیستم گرمایش از کف "آیا سیستم گرمایش کفی سیستمی پر هزینه و گران است؟

خیر، سیستم گرمایش کفی گرندپایپ اگر به صورت کنترل دستی اجرا شود امروزه به دلیل افزایش قیمت پره های رادیاتور گاهاً هزینه کمتری نسبت به سیستم گرمایش رادیاتوری دارد اما اگر بصورت کنترل اتوماتیک اجرا شود با اینکه هزینه راه اندازی بیشتری دارد اما  در دراز مدت می تواند بطور قابل توجهی صورتحساب انرژی ساختمان را کاهش دهد.


آیا اجرای سیستم گرمایش کفی موجب تاخیر در سایر کارهای ساختمانی می شود ؟

خیر. در صورتی که پروژه شما درست زمان بندی شده باشد، اجرای این سیستم مطلقا خللی درپیشرفت سایرعملیات ساختمانی ایجاد نمی کند. در حقیقت پس از نصب شما متعجب خواهید شد که چگونه سیستم لوله کشی گرندپایپ اینگونه سریع نصب و اجرا گردید.


آیا کنترل سیستم گرمایش کفی آسان است؟

بله، گرندپایپ تعدادی گزینه جهت کنترل سیستم عرضه نموده است که شامل کنترل یک منطقه ای یا کنترل تکی برای هر اتاق و بصورت دستی یا اتوماتیک است؛ و به شما این اجازه را می دهد تا دمای اتاقها یا فضاهای خانه خود را بصورت اختصاصی کنترل نمایید.


آیا می توان سیستم گرمایش کفی را بعنوان مکمل سیستم رادیاتور بکار برد؟

بله، این سیستم را می توانید به دو صورت سیستم گرمایش اصلی و یا ثانویه در خانه هایتان استفاده کنید و این قابلیت را دارد که با هر دو نوع بویلر استاندارد و پکیج گرمایشی سازگاری پیدا کند.


آیا نصب و اجرای سیستم گرمایش کفی گران است؟

خیر. معمولا هزینه اجرای سیستم گرمایشی گرندپایپ بسیار کمتر از هزینه اجرای سایر سیستم ها می باشد، مخصوصا وقتی طراحی توسط کارشناسان خود شرکت انجام شده باشد و در طول اجرا نیز از لوازم ساخت شرکت و یا مورد تایید شرکت استفاده گردد.


آیا سیستم گرمایش کفی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد؟

خیر. حقیقتاً سیستم گرمایش کفی گرندپایپ بدون نیاز به تعمیر و نگهداری می باشد* و در مورد لوله ها این اطمینان و ضمانت به بیش از 50 سال می رسد.


* به استثنای لوازم کنترل

آیا سیستم گرمایش کفی آبی از نوع الکتریکی آن بهتر است؟

بله! بطور کلی سیستم آبی دارای راندمان بیشتری نسبت به سیستم الکتریکی می باشد. همچنین سیستم های آبی می توانند انرژی مورد نیاز گرمایشی خود را از هر منبع حرارتی نظیر برق، گاز و یا انرژی های نو تامین نمایند.

 

آیا سیستم گرمایش کفی را تنها می توان با کفهای موزائیکی یا سخت بکار برد؟

خیر. سیستم گرمایش کفی گرندپایپ را می توان بطور موثر و کارامد زیر هر نوع پوشش کف همچون موزائیک، چوب، فرش، موکت، لمینت یا وینیل بکار برد. فقط مطمئن شوید که قسمت زیرین سیستم بخوبی عایق شده باشد تا مانع از هرگونه اتلاف حرارتی شود.


آیا گرمایش از کف می تواند موجب احساس درد در پاهای ما شود؟

خیر. سیستم های قدیمی به دلیل عدم کارایی، مجبور به تولید گرمای بیشتر برای حفظ دمای اتاق در شرایط مطلوب بودند که اغلب باعث می شد مردم احساس دردآوری در پاهای خود داشته باشند. سیستم گرمایش گرندپایپ از آخرین تکنولوژی های عایقکاری و صرفه جویی انرژی تشکیل شده به این معنی که راه حل های گرمایش کفی ما نه تنها باعث اتلاف حرارتی نمی شود بلکه با کارکرد صحیح باعث ایجاد یک خانه با شرایط دمایی مطلوب در کف می گردد.


آیا سیستم گرمایش کفی مضرات بهداشتی و پزشکی دارد؟

خیر. سیستم گرمایش کفی بر خلاف سیستمهای گرمایشی دیگر بر پایه گرمایش تابشی استوار است؛ در واقع این سیستم بدلیل اینکه بجای گرمایش به روش جابجایی از گرمایش به روش تابشی بهره می برد لذا توان بلند کردن گرد وغبار و پرزهای قالی و موکت را ندارد و این نظریه که سیستم گرمایش کفی می تواند موجب آسیبهای تنفسی و ریوی شود کاملا مردود است و تاکنون نتایج علمی پزشکی معتبری مبنی بر وجود این نوع آسیب ها در سیستم گرمایش کفی منتشر نگردیده است.ارسال نظر

نام :  
ایمیل :  
وبلاگ / سایت :  
 
دیدگاه :  
ضمیمه کردن فایل :